Jakie są najpopularniejsze rodzaje past kanapkowych?

Kanapki to jedna z najpopularniejszych przekąsek. Nic dziwnego, że oprócz tego, że szybko się je przyrządza, są również pyszne. Możemy je zabrać do pracy, na uczelnię lub w podróż. Należy jednak zadbać nie tylko o wypełnienie kanapek, ale również o to, aby były one zdrowe. Dobrym wyborem będzie więc wykorzystanie zdrowych past kanapkowych.

Jakie rodzaje past kanapkowych sprawdzą się?

Możemy przygotować różnego rodzaju pasty kanapkowe ze strony www.bee.pl, które również można kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Jednym z najpopularniejszych past kanapkowych jest niewątpliwie hummus. Jest ona wytwarzana z ciecierzycy, która znana jest z bardzo wysokiej zawartości białka. Ciecierzyca jest również bogata w witaminy i minerały. Tego rodzaju pasty kanapkowe są szczególnie polecane dla wegetarian i wegan. Jeśli nie chcemy zanudzić kanapki z szynką i masłem, to zjedzmy hummus.

Dlaczego hummus jest taki dobry?

Ciecierzyca nie jest jedynym składnikiem. Do pasty warzywnej dodajemy oprócz ciecierzycy olej roślinny, najlepiej czysty. Przydatne jest również stosowanie przypraw. Delikatny smak ciecierzycy warto wzbogacić o czosnek. Nie zapominajmy, że żaden hummus nie jest kompletny bez pasty sezamowej (zwanej też sezamkiem). Jeśli mamy problem z przygotowaniem własnej pasty, kupmy ją w jednym z wyżej wymienionych sklepów ze zdrową żywnością.

Dlaczego warto zdecydować się na guacamole?

Awokado jest owocem, ale wiele osób uważa je za warzywo. Jest to twór bogaty w zdrowe tłuszcze, toteż powinien znaleźć się w diecie wszystkich osób dbających o zdrowie. Nie wszyscy jednak lubią delikatny smak tego zielonego owocu. Na szczęście awokado może być używane z różnymi przyprawami i olejami. Dzięki nim ma ona niepowtarzalny smak. Guacamole to jedna z najpopularniejszych past kanapkowych. Oliwa z oliwek jest najlepiej bogata w oliwki. Oprócz oleju do pasty dodaje się kilkanaście kropli cytryny lub soku z cytryny. Możemy też doprawić taką pastę odrobiną soli i pieprzu. Guacamole szczególnie dobrze komponuje się ze świeżym pieczywem. Warto wykorzystać go również jako dip do frytek lub pieczonych warzyw.

Gdzie możemy kupić takie pasty?

Guacamole można kupić w najpopularniejszych sklepach spożywczych, podobnie jak hummus. Warto jednak wybierać dobrej jakości sklepy, w których wiadomo, co się sprzedaje. Jeśli chcemy kupić pastę kanapkową z lepszych składników, zdecydujmy się na sklep z ekologiczną żywnością. Zawsze warto spojrzeć na etykietę produktu przed zakupem.

 

Related posts