Magiczna siła natury

Śniadanie to bardzo ważny posiłek, który rzutuje na cały dzień. Powinno by zdrowe i odżywcze. Nie jest więc najlepszym pomysłem spożywanie codziennie rano kanapki z serem i szynką. Ekspresowe płatki z mlekiem też nie sprawdzą się jako menu tygodniowe. Co zatem wybrać, aby zjeść wartościowe śniadanie ale nie poświęcać na jego przygotowanie nadmiaru czasu, którego o poranku nikt nie ma? Świetnym wyborem w takim wypadku będą pasty kanapkowe (https://www.bee.pl/9161-pasty-warzywne-hummus).

Dlaczego warto sięgać po pasty kanapkowe?

Pasty kanapkowe są wspaniałym dodatkiem do kanapek. Sprawiają, że posiłek nie jest nudny. Jeżeli sięgamy po pasty kanapkowe z dobrym składem, sprawiają one, iż kanapki są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Warto zatem przed zakupem przeczytać z czego są wyprodukowane. Oczywiście najlepsze będą te z najkrótszym składem, w którym przeważają warzywa. Unikać należy sztucznych barwników, ulepszaczy smaku, dużej ilości soli. Atutem past kanapkowych jest również to, że przygotowanie kanapek z ich udziałem jest bardzo szybkie. Sprawdzą się więc jako śniadanie czy przekąska w zabiegany dzień.

Jakie pasty kanapkowe należy wybierać?

Wybierając konkretną pastę kanapkową powinno kierować się składem, jak wspomniano wyżej. Dobra pasta jest wypełniona w całości warzywami i przyprawami pochodzenia naturalnego. Nie ma w niej miejsca na zbędne oraz szkodliwe składniki. Spore znaczenie ma także konsystencja. Wybierać należy taką, jaka najbardziej nam odpowiada. Wówczas mamy pewność, że nie zmarnujemy ani kęsa a posiłek sprawi nam niebywałą przyjemność. W kontekście marnowania żywności, warto wybierać pasty kanapkowe z jak najdłuższą datą, by nie okazało się, że nie zdążymy jej spożyć.

Pasty kanapkowe dla najmłodszych

Podawanie dzieciom pasty kanapkowej jest bardzo dobrym pomysłem. Zwłaszcza w przypadku tak zwanych niejadków, tym sposobem można im bowiem przemycić warzywa, których w innej postaci odmawiają. Dzięki temu pociechy otrzymują niezbędne dla utrzymania dobrego zdrowia witaminy i inne znaczące substancje. 

Pasty kanapkowe domowej roboty


Dla osób lubiących spędzać czas w kuchni mamy dobrą wiadomość – pasty kanapkowe można przygotować samodzielnie! Nie są one wcale trudne do wykonania i można użyć składników oraz proporcji, jakie najbardziej nam odpowiadają. Jedną z najbardziej popularnych past kanapkowych jest pasta jajeczna. Składa się ona zwykle z jajek, szczypiorku, majonezu i przypraw, takich jak sól czy pieprz. Można ją jednak dowolnie modyfikować, dodając na przykład tuńczyka, ser czy szynkę.

Pasty kanapkowe to wspaniała alternatywa dla nudnych kanapek. Warto po nie sięgać, przynajmniej kilka razy w tygodniu.

 

Related posts